ZBM ZDROWIE

W ramach Poradni Rehabilitacyjnej Lekarskiej ZBM Zdrowie prowadzimy specjalistyczne konsultacje, leczenie oraz kompleskową diagnostykę.

W ramach Poradni Rehabilitacji Lekarskiej prowadzone jest planowanie terapii mającej na celu maksymalne usprawnienie ruchowe pacjentów w przebiegu schorzeń neurologicznych, stanach po udarowych, u pacjentów ze schorzeniami narządu ruchu po urazach, wypadkach, jako końcowy etap leczenia poszpitalnego w okresie zdrowienia. W poradni pracują lekarze wielu specjalności w tym: lekarze rehabillitacji medycznej, ortopedzi, neurolodzy. Mają do dyspozycji diagnostykę radiologiczną, USG oraz możliwość zalecania zabiegów z zakresu terapii manualnej, fizyko i fizjoterapii. 
Lekarze zlecają pełen zakres zabiegów fizykoterapeutycznych: elektroterapię (prądy TENS, prądy Traberta, elektrostymulacja, jonoforeza itd.), ultradźwięki, magnetoterapię, światłolecznictwo (laser oraz lampy Sollux emitujące promieniowanie podczerwone). Prowadzone są różne formy terapii ruchem: ćwiczenia czynne, ćwiczenia w odciążeniu w Uniwersalnym Gabinecie Usprawniania Leczniczego - UGUL oraz indywidualną pracę z pacjentem z wykorzystaniem specjalistycznych metod: kinesiotaping, terapię manualną Mulligana, terapię mięśniowo-powięziową punktów spustowych.

Godziny przyjęć
Pon. – Pt. 7:00-18:00
Sob. i Niedz. zamknięte
Adres przychodni
ul. Powstańców Warszawskich 64,
41-902 Bytom

Laser wysokoenergetyczny

Laser wysokoenergetyczny wykazuje bardzo silne działanie na tkankę - trafnie dociera do ogniska bólu. Urządzenie umożliwia  szybki, nieinwazyjny i skuteczny powrót do sprawności. Leczone są nie tylko objawy, ale przede wszystkim przyczyny dolegliwości. Metoda ta nie wiąże się z żadnymi skutkami ubocznymi. Wykazuje przede wszystkim działanie pobudzające na wolne zakończenia nerwowe i receptory bólu dzięki czemu pacjent odczuwa niemal natychmiastową ulgę. Działanie pobudzające na układ krwionośny i limfatyczny powoduje szybkie gojenie się ran i leczenie urazów. Przynosi pozytywne efekty w terapii bólu przewlekłego jak i ostrego (redukcja bólu często już po pierwszym zabiegu), zmniejsza obrzęki, stany zapalne oraz pobudza regenerację chrząstek stawowych.

Fala uderzeniowa

Fala uderzeniowa to fala akustyczna, której ciśnienie rośnie do bardzo dużych wartości w krótkim czasie przenosząc energię na tkanki.  Często jest szansą nieinwazyjnego (nieoperacyjnego)  leczenia wielu przewlekłych dolegliwości jak na przykład ostroga piętowa. Ma działanie: przeciwbólowe – wywoływane przede wszystkim  poprzez wspomaganie usuwanie drażniących substancji z tkanek; defragmentacyjne – fala ma możliwość rozbijać zarastające zwłóknienia i zwapnienia; przekrwienne – poprawia mikrocyrkulację płynów ustrojowych, a co się z tym wiąże zwiększa odżywienie i dotlenienie tkanek; regeneracyjne – wpływa na zwiększenie produkcji kolagenu w wyniku mikrouszkodzenia tkanek podczas zabiegu; relaksacyjne –  rozluźnienia i zmniejszenia napięcia mięśni.

W trosce o Twoje zdrowie,
Poradnia Rehabilitacji Lekarskiej ZBM Zdrowie
zapewnia kompleksowy wachlarz usług medycznych:

Kinezyterapia
Indywidualna praca z pacjentem
Ćwiczenia w UGUL-u w odciążeniu
Ćwiczenia czynne
Laser wysokoenergetyczny
Uniwersalny Gabinet Usprawniania Leczniczego
Elektroterapia
Masaż
Fala uderzeniowa
Kinesiotaping
Ultradźwięki
Diatermia krótkofalowa

Nasi lekarze specjaliści

ZAREZERWUJ TERMIN WIZYTY

Cennik
Poradni Rehabilitacyji Lekarskiej

> ZOBACZ CAŁY CENNIK

Nasi partnerzy

 • #1
 • #2
 • #3
 • #4
 • #5
 • #6
 • #7
 • #8
 • #9
 • #10
 • #11
 • #12
 • #13
 • #14
Go to top