ZBM ZDROWIE

W ramach Poradni Laryngologicznej ZBM Zdrowie prowadzimy specjalistyczne konsultacje, leczenie oraz kompleskową diagnostykę.

Laryngolog to lekarz specjalista zajmujący się chorobami ucha, gardła, nosa, zatok jamy ustnej  i innych wielu innych. Najczęściej zwracamy się do laryngologa z takimi problemami jak stany zapalne gardła, zatok, krtani, ucha, przerośnięte migdałki, niedosłuch, polipy nosa, urazy i złamania nosa, bezdech senny, a nawet guzy w obrębie głowy i szyi. Do laryngologa należy zgłosić się w szczególności gdy występują krwawienia z nosa, ucha, zawroty głowy, zaburzenia równowagi, ból ucha, szumy uszne, pogorszenie słuchu, trudności w połykaniu, oddychaniu, a nawet chrapanie. Na wizytę warto jest zabrać ze sobą wyniki wcześniejszych badań laboratoryjnych i obrazowych. Laryngolog posiada szereg narzędzi, które pozwalają mu na dokładne zbadanie pacjenta : otoskop, endoskop, laryngoskop, może przeprowadzić badanie równowagi, słuchu, testy smakowe i węchowe. Czasami lekarz zleca bardziej obszerne badania np. RTG, tomografię komputerową, USG, rezonans magnetyczny lub biopsja badanej zmiany.

Godziny przyjęć
Pon. – Pt. 7:00-18:00
Sob. i Niedz. zamknięte
Adres przychodni
ul. Powstańców Warszawskich 64,
41-902 Bytom

Badanie słuchu – audiometria

Ubytek słuchu to choroba cywilizacyjna i powszechny problem społeczny, dotyczący coraz większej liczby osób, w coraz młodszym wieku. Na tą sytuację wpływa wiele czynników. Wszyscy korzystamy z telefonów komórkowych, wiele osób pracuje w długotrwałym hałasie, słucha muzyki przez słuchawki lub rozmawia przez zestawy nauszne. Nie bez znaczenia są także predyspozycje wiekowe. Ubytek słuchu – który może pojawić się w jednym lub obu uszach - sprawia osobom niedosłyszącym wiele problemów zarówno w życiu zawodowym, jak i prywatnym. Audiometria tonalna w ZBM Zdrowie to nieinwazyjne, bezpłatne i niezobowiązujące badanie słuchu, które trwa zaledwie kilka minut. Pacjent podczas badania reaguje na dźwięki różnej częstotliwości co pozwala ocenić słuch. Badanie jest wykonywane przez technika elektroradiologii lub technika-protetyka słuchu. W naszej placówce takie badania można wykonać na zlecenie lekarza kierującego lub prywatnie.

Dobór aparatu słuchowego.

Badanie naukowe jednoznacznie wskazują, że osoby z ubytkiem słuchu, które nie używają aparatów słuchowych, narażone są na odcięcie układu słuchowego od świata dźwięków i tym samym powolny proces degeneracji swoich zdolności słyszenia i rozumienia mowy. Im dłużej trwa ten stan, tym trudniej powrócić do świata dźwięków, nawet po zastosowaniu aparatów słuchowych (mózg z czasem „oducza" się słyszenia i rozumienia dźwięków). ZBM Zdrowie we współpracy z Audiofon - największą firmą audioprotetyczną w Polsce, mogącą pochwalić się 30 letnim doświadczeniem - umożliwia Pacjentom dobór wysokiej jakości najnowszych aparatów słuchowych. Oferujemy kompleksowe, bezpłatne badanie słuchu; możliwość testowanie aparatów słuchowych; bezpłatne przeglądy, regulacje i opieka protetyków słuchu po zakupie aparatu słuchowego; refundację z NFZ i PCPR; baterie; serwis aparatów słuchowych, m.in. WIDEX, GN RESOUND.

Video Fiberolaryngoskopia. Nowoczesna diagnostyka endoskopowa

Video Fiberolaryngoskopia to kompleksowe badanie wykonywane za pomocą nowoczesnego endoskopu z giętką końcówką o średnicy zaledwie 2,4 mm, z możliwością obrazowania na monitorze. Diagnostykę wykonuje lekarz specjalista otolaryngologii. Fiberoskop służy do badania jamy nosa, ujścia zatok, nosogardzieli, gardła i krtani. Metodę stosujemy w diagnostyce zaburzeń emisji głosu z chrypką, bezgłosem oraz w zapalenia krtani; do oceny refluksu żoładkowo-przełykowego i przyczyn zgagi; u pacjentów z uczuciem ciała obcego lub przeszkody w gardle oraz zaburzeniami przełykania; w różnicowaniu przyczyn niedosłuchu powodowanego obrzękiem ujść trąbek słuchowych; w diagnostyce zaburzeń drożność nosa z powodu polipów, nieżytu alergicznego i niealergicznego błony śluzowej nosa i zapalenia zatok przynosowych; w diagnostyce przyczyn bólów gardła i krtani, guzów szyi oraz powiększonych węzłów chłonnych; do oceny wielkości trzeciego migdałka u dzieci; w badaniu nosogardła i krtani przy podejrzeniach nowotworu.

Płukanie uszu

Woskowina uszna jest naturalną ochroną przewodów słuchowych. Wszystkie zanieczyszczenie dostające się do ucha usuwane są wraz z woskowiną na zewnątrz. Czasami zdarza się, że woskowina zalega w przewodzie słuchowym, twardnieje tworząc czop trudny lub niemożliwy do usunięcia domowymi sposobami. Sytuacja taka może mieć miejsce po kąpieli, basenie gdy do ucha naleci nam woda i spowoduje ona nabranie objętości czopa woskowego. Możliwe objawy zatkania ucha to ból ucha, szumy uszne, uczucie pełności w uchu, niedosłuch. Sposobami pozbycia się woskowiny z ucha jest płukanie ucha – irygacja lub mechaniczne usuwanie woskowiny wykonywane przez lekarza lub pielęgniarkę specjalnymi narzędziami.

W trosce o Twoje zdrowie,
Poradnia Laryngologiczna ZBM Zdrowie
zapewnia kompleksowy wachlarz usług medycznych:

Badanie słuchu -
- Audiometria totalna
Badanie nosa, przegrody
nosowej śluzówki jamy nosa
Dobór aparatu
słuchowego
Badanie uszu
za pomocą wziernika
Video Fiberolaryngoskopia
Badania krtani
Konsultacja
otolaryngologiczna
Problemy ze słuchem,
niedosłuch
Badanie zatok
Guzy w obrębie głowy i szyi
Badanie węzłów chłonnych i
ślinianek
Zawroty głowy
Płukanie uszu
Szumy uszne
Chrapanie

Nasi lekarze specjaliści

ZAREZERWUJ TERMIN WIZYTY

Cennik
Poradni Laryngologicznej

Konsultacja laryngologiczna 200 zł > ZOBACZ CAŁY CENNIK

Nasi partnerzy

 • #1
 • #2
 • #3
 • #4
 • #5
 • #6
 • #7
 • #8
 • #9
 • #10
 • #11
 • #12
 • #13
 • #14
Go to top