ZBM ZDROWIE

W ramach Poradni Laryngologicznej ZBM Zdrowie prowadzimy specjalistyczne konsultacje, leczenie oraz kompleskową diagnostykę.

Laryngolog to lekarz specjalista zajmujący się chorobami ucha, gardła, nosa, zatok jamy ustnej  i innych wielu innych. Najczęściej zwracamy się do laryngologa z takimi problemami jak stany zapalne gardła, zatok, krtani, ucha, przerośnięte migdałki, niedosłuch, polipy nosa, urazy i złamania nosa, bezdech senny, a nawet guzy w obrębie głowy i szyi. Do laryngologa należy zgłosić się w szczególności gdy występują krwawienia z nosa, ucha, zawroty głowy, zaburzenia równowagi, ból ucha, szumy uszne, pogorszenie słuchu, trudności w połykaniu, oddychaniu, a nawet chrapanie. Na wizytę warto jest zabrać ze sobą wyniki wcześniejszych badań laboratoryjnych i obrazowych. Laryngolog posiada szereg narzędzi, które pozwalają mu na dokładne zbadanie pacjenta : otoskop, endoskop, laryngoskop, może przeprowadzić badanie równowagi, słuchu, testy smakowe i węchowe. Czasami lekarz zleca bardziej obszerne badania np. RTG, tomografię komputerową, USG, rezonans magnetyczny lub biopsja badanej zmiany.

Godziny przyjęć
Pon. – Pt. 7:00-18:00
Sob. i Niedz. zamknięte
Adres przychodni
ul. Powstańców Warszawskich 64,
41-902 Bytom

Badanie słuchu – audiometria

Problemy ze słuchem to choroba cywilizacyjna. W dzisiejszych czasach każda osoba korzysta z telefonu komórkowego, pracuje w długotrwałym hałasie, słucha muzyki przez słuchawki lub rozmawia przez zestawy nauszne. Wszystko to ma wpływ na nasz słuch, nie mówiąc już o predyspozycjach związanych z wiekiem. Jednym z podstawowych badań słuchu jest audiometria tonalna. Pacjent podczas badania reaguje na dźwięki różnej częstotliwości co pozwala ocenić słuch. Badanie jest nieinwazyjne, wykonywane przez technika elektroradiologii lub technika-protetyka słuchu. Ubytek słuchu może pojawić się w jednym lub obu uszach kwalifikowany od ubytku lekkiego do głuchoty. W naszej placówce takie badania można wykonać na zlecenie lekarza kierującego lub prywatnie dla własnych potrzeb codziennie od godziny 7 do 8:30.

Płukanie uszu

Woskowina uszna jest naturalną ochroną przewodów słuchowych. Wszystkie zanieczyszczenie dostające się do ucha usuwane są wraz z woskowiną na zewnątrz. Czasami zdarza się, że woskowina zalega w przewodzie słuchowym, twardnieje tworząc czop trudny lub niemożliwy do usunięcia domowymi sposobami. Sytuacja taka może mieć miejsce po kąpieli, basenie gdy do ucha naleci nam woda i spowoduje ona nabranie objętości czopa woskowego. Możliwe objawy zatkania ucha to ból ucha, szumy uszne, uczucie pełności w uchu, niedosłuch. Sposobami pozbycia się woskowiny z ucha jest płukanie ucha – irygacja lub mechaniczne usuwanie woskowiny wykonywane przez lekarza lub pielęgniarkę specjalnymi narzędziami.

W trosce o Twoje zdrowie,
Poradnia Laryngologiczna ZBM Zdrowie
zapewnia kompleksowy wachlarz usług medycznych:

Konsultacja otolaryngologiczna
Badanie nosa, przegrody nosowej śluzówki jamy nosa
Audiometria tonalna
Badanie uszu za pomocą wziernika
Badanie węzłów chłonnych i ślinianek
Badania krtani
Płukanie uszu
Problemy ze słuchem, niedosłuch
Szumy uszne
Guzy w obrębie głowy i szyi
Chrapanie
Zawroty głowy

Nasi lekarze specjaliśc

ZAREZERWUJ TERMIN WIZYTY

Cennik
Poradni Laryngologicznej

Konsultacja laryngologiczna 180 zł Kolejna konsultacja nazwa z USG 200 zł Pierwsza i kolejna konsultacja nazwa bez USG 150 zł > ZOBACZ CAŁY CENNIK

Nasi partnerzy

 • #1
 • #2
 • #3
 • #4
 • #5
 • #6
 • #7
 • #8
 • #9
 • #10
 • #11
 • #12
 • #13
Go to top