ZBM ZDROWIE

Szeroka gama badań laboratoryjnych

W każdej z naszych placówek działają punkty pobrań w obrębie to których można wykonać szereg badań laboratoryjnych. Na badanie należy zgłosić się ze skierowaniem lub listą badań jakie chcemy mieć wykonane. Zaleca się aby zgłaszać się na czczo. Wynik badań są w tym samym dniu lub najpóźniej w dniu następnym. Każdy z pacjentów otrzymuje indywidualny kod, dzięki któremu może sam sprawdzić wynik na podanej stronie internetowej. W przypadku badań bakteriologicznych, posiewów, mykologicznych czas oczekiwania na wynik ulega wydłużeniu do kilku dni. Jest to spowodowane czasem potrzebnym na przeprowadzenie odpowiedniej analizy w laboratorium.
Godziny przyjęć
Pon. – Pt. 7:30-9:30
Sob. i Niedz. zamknięte
Adres punktów pobrań
ul. Powstańców Warszawskich 64,
ul. Tarnogórska 6,
41-902, Bytom

Badania dla mężczyzn

Lekarz rodzinny i lekarz urolog może zlecić pacjentowi wykonanie badań laboratoryjnych profilaktycznych ukierunkowane na profilaktykę chorób nowotworowych. Morfologia krwi jest podstawowym badaniem, którego wyniki pozwalają ocenić ogólny stan zdrowia. Badania OB jako pierwsze mogą wskazywać na nowotworowe zmiany w organizmie. Obecność markerów nowotworowych można sprawdzić wykonując badania CA 19-9 (rak trzustki, przewodów żółciowych, narządów układu pokarmowego), CEA – choroby wątroby, PSA – przerost gruczołu krokowego (prostaty), AFP – nowotwór jądra. Należy pamiętać o tym, że tylko lekarz może prawidłowo zinterpretować  wyniki i przedstawić diagnozę lub skierować na dodatkowe badania.

Badania dla kobiet ciężarnych

Podstawowym badaniem jest morfologia krwi w celu zdiagnozowania anemii i deficytu żelaza we krwi. Oznaczenie ferrytyny i kwasu foliowego pozwoli ocenić zapas żelaza i jego przyswajalność. Stężenie białka C-reaktywnego CRP i określenie ilości białych krwinek pozwoli na rozpoznanie stanu zapalnego. Powikłaniami może być cukrzyca ciążowa, diagnozowana na podstawie stężenia glukozy. Badania tarczycowe i wątrobowe, a badaniami dotyczącymi pracy nerek jest poziom stężenia wapnia i kreatyniny. Wzmożona przemiana materii może wpływać na zaburzenia w gospodarce wodno-elektrolitowej (sód i potas). Zaproponowane badania mogą stanowić uzupełnienie badań, które są zlecane standardowo przez lekarza prowadzącego ciążę.

Badania w kierunku osteoporozy

Diagnostyka chorób kości zaczyna się od oceny zaburzeń gospodarki wapniowo-fosforanowej, która zależy od poziomu witaminy D3. Poziom fosforanów i wapnia zależy głównie od diety, efektywności wchłaniania w jelitach, utraty wapnia magazynowanego w kościach i stopnia wydalania przez nerki. Poziom witaminy D3 w organizmie również zależy od diety i ekspozycji na słońce. Na osteoporozę bardziej narażone są osoby starsze (kobiety po menopauzie, mężczyźni po spadku testosteronu).  Osteoporoza rozpoznawana jest często dopiero po złamaniu kości. Metody diagnostyczne takie jak badania laboratoryjne czy densytometria pozwolą na szybką diagnostykę i profilaktykę. W naszym centrum oprócz badań laboratoryjnych wykonujemy również badania gęstości kości – badania densytometryczne.

Badania Tarczycy

Badania tarczycowe często są zlecane przez lekarza POZ lub endokrynologa. W naszym centrum możecie państwo wykonać komplet badań umożliwiający diagnostykę chorób tarczycy, ocenić nieprawidłowość -nadczynność lub niedoczynność oraz podłoże powstania choroby. Wyniki poziomu TSH najszybciej wskazują czy tarczyca działa prawidłowo, nawet jeśli pomiary FT3 i FT4 nie wykraczają poza normy. Niekiedy potrzebne jest wykonanie dodatkowych badań, przeciwciała anty-TPOP, anty-TG i TRAb – których wynik może wskazywać na  e autoimmunologiczne podłoż choroby. Otrzymane wyniki pozwalają na różnicowanie takich chorób jak Hashimoto, choroba Gravesa-Basedowa

Wykonujemy następujące badania laboratoryjne:

Badania tarczycowe
Badania hormonalne
Badania osteoporozy
Morfologia krwi
PSA
Markery nowotworowe
Witamina D3
TSH, FT3, FT4, anty-TPO, TRAb
Badanie moczu
Glukoza, Krzywa cukrowa
Elektrolity: sód , potas
Lipidogram, HDL LDL
Próby wątrobowe , ALT, AST, GGTP, Bilirubina
Testy COVID 19
CRP, OB, INR, 
Posiewy bakteriologiczne
Badania moczu 
Badania antygnowe

ZAREZERWUJ TERMIN BADANIA

Cennik
badań laboratoryjnych

Pierwsza i kolejna konsultacja nazwa bez USG 150 zł Pierwsza konsultacja nazwa z USG 220 zł Kolejna konsultacja nazwa z USG 200 zł > ZOBACZ CAŁY CENNIK

Nasi partnerzy

 • #1
 • #2
 • #3
 • #4
 • #5
 • #6
 • #7
 • #8
 • #9
 • #10
 • #11
 • #12
 • #13
Go to top