ZBM ZDROWIE

W ramach Poradni Endokrynologicznej ZBM Zdrowie prowadzimy specjalistyczne konsultacje, leczenie oraz kompleskową diagnostykę.

Endokrynolog to specialista, który zajmuje się pracą układu hormonalnego - dokrewnego. Diagnozuje zaburzenia pracy gruczołów dokrewnych takich jak np. tarczyca, przytarczyce, trzustka, jajniki, przysadka mózgowa, nadnercza, jądra, łożysko u kobiet w ciąży. Endokrynolog zajmuje się zaburzeniami hormonalnymi wynikającymi z nieprawidłowej pracy gruczołów dokrewnych. Gruczoły te wydzielają hormony, które wpływają na pracę naszych narządów i tkanek a także wpływają na nasze samopoczucie. Gruczoły mogą wydzielać za mało lub za dużo hormonów przez co wpływają na funkcjonowanie całego organizmu. Rolą lekarza endokrynologa jest znalezienie przyczyny zaburzeń hormonalnych, które mogą wynikać z nadmiernej pracy gruczołu lub jego wyciszenie. Podjęcie leczenia odbywa się po wykonaniu badań diagnostycznych laboratoryjnych, obrazowych, czasami konieczne jest wykonanie biopsji. Niektóre zmiany mogą wynikać z rozwoju choroby nowotworowej. Nasi specialiści to endokrynolodzy, którzy dodakowo mają specializację z ginekologii. Obie specjalizacje zazębiają się w przypadku zaburzeń hormonalnych, które mają często podłoże ginekologiczne.
Godziny przyjęć
Pon. – Pt. 7:00-18:00
Sob. i Niedz. zamknięte
Adres przychodni
ul. Powstańców Warszawskich 64,
41-902 Bytom

Niedoczynność tarczycy

Gruczoł tarczowy – tarczyca znajduje się u dołu szyi przed tchawicą. Hormon TSH kieruje pracą tarczycy. W przypadku gdy tarczyca produkuje za mało hormonów w stosunku do dziennego zapotrzebowania mówimy o niedoczynności tarczycy. Częściej chorują osoby starsze i kobiety. Objawy w przypadku niedoczynności tarczycy mogą być bardzo różne, niektóre niezauważalne np. obniżenie nastroju, chroniczne zmęczenie, stany depresyjne, przyrost masy. Innymi bardziej zwracającymi na siebie uwagę mogą być obolałe stawy, duszności, zaparcia, obniżone libido, osłabiona pamięć, trudności z koncentracją, przesuszona skóra, łamliwe i suche włosy, drugi podbródek. W celu diagnostyki chorób tarczycy lekarz zleca wykonanie badań laboratoryjnych : FT3, FT4, TSH, anty-TPO, anty-TG, TRAb. Badanie wykonuje się na czczo z krwi.

Nadczynność tarczycy

Niedoczynność tarczycy występuje gdy tarczyc wytwarza więcej hormonów niż potrzebuje organizm – nadczynna tarczyca. Hormony związane z tarczycą regulują procesy prawie każdego organu. Jeśli tych hormonów jest więcej, cały organizm przyspiesza oraz procesy w nim zachodzące. Objawy mogą wydawać się atrakcyjne – dużo energii, utrata masy ciała. Niewyregulowana praca tarczycy na dłuższą metę może prowadzić do poważnych problemów zdrowotnych. Narastający niepokój, nerwowość, trudności ze snem, szybkie bicie serca, drżenie rąk, potliwość mogą być bardzo uciążliwe, a nie leczone prowadzić do problemów kardiologicznych, ginekologicznych związanych z płodnością.

W trosce o Twoje zdrowie,
Poradnia Endokrynologiczna ZBM Zdrowie
zapewnia kompleksowy wachlarz usług medycznych:

USG tarczycy
Wahania nastroju, uczucie zmęczenia,chmury myślowe
TSH, FT3,FT4, anty-TPO, anty TG
Zespoły androgenne: nadmierne owłosienie lub łysienie
Choroba Addisona, Zespół Cushinga
Nagły spadek lub wzrost wagi
Choroby trzustki – guzy, cukrzyca
Profilaktyka nazwa usługi
lub badania w kierunku
Problemy z zajściem w ciążę
niedoczynność tarczycy
Nagłe pojawienie się trądziku
Nadczynność tarczycy

Nasi lekarze specjaliści

ZAREZERWUJ TERMIN WIZYTY

Cennik
Poradni Endokrynologicznej

Konsultacja endokrynologa 200 zł > ZOBACZ CAŁY CENNIK

Nasi partnerzy

 • #1
 • #2
 • #3
 • #4
 • #5
 • #6
 • #7
 • #8
 • #9
 • #10
 • #11
 • #12
 • #13
 • #14
Go to top