ZBM ZDROWIE

W ramach Poradni Kardiologicznej ZBM Zdrowie prowadzimy specjalistyczne konsultacje, leczenie oraz kompleskową diagnostykę.


Kardiologia to dział medycyny, który zajmuje się chorobami układu krążenia i serca. Specjalista Kardiolog to lekarz, który diagnozuje i leczy choroby serca (wrodzone oraz nabyte) oraz układu krążenia. Choroby kardiologiczne to choroby XXI wieku, gdzie niestety powikłania tych chorób dają najwyższą umieralność.  Na szczęście medycyna posiada narzędzia pozwalające na dokładną i szybką diagnozę chorób układu krążenia bez ingerencji w struktury organizmu. W naszej placówce wykonywane są badania EKG, Holter ciśnieniowy, Holter EKG, rowerek wysiłkowy, UKG serca. Lekarz kardiolog rozpoznaje i leczy choroby m.in. chorobę wieńcową, nadciśnienie tętnicze, niewydolność serca, miażdżycę, zaburzenia rytmu serca, wady serca. Choroby układu sercowo-naczyniowego nie występują tylko u osób starszych. Nieprawidłowa diety, zły tryb życia i predyspozycje genetyczne mogą przyczynić do powstawania choroby. Wysokie ciśnienie, uczucia kołatania serca to pierwsze objawy które warto skonsultować z kardiologiem.
Godziny przyjęć
Pon. – Pt. 7:00-18:00
Sob. i Niedz. zamknięte
Adres przychodni
ul. Powstańców Warszawskich 64,
41-902 Bytom

Nadciśnienie tętnicze

Nadciśnienie tętnicze to stale podwyższone ciśnienie tętnicze powyżej norm. Objawy we wczesnym stadium choroby niestety nie dają charakterystycznych objawów, co dodatkowo może przyczyniać się do pogłębiania choroby. W celu postawienia diagnozy, pacjent przechodzi pełne badanie kliniczne  z dokładnym wywiadem lekarskim, badaniami diagnostycznymi, a następnie po zdiagnozowaniu choroby leczymy ją do końca życia. Niektóre objawy mogą świadczyć o nadciśnieniu: ucisk w głowie, zawroty głowy, zaburzenia snu, nerwowość, zmęczenie, łomotanie serca, krwawienia z nosa. Lekarz kardiolog za pomocą leków jest w stanie wyrównać ciśnienie. Jeśli zauważysz u siebie niepokojące objawy, lub podczas samodzielnego badania domowym ciśnieniomierzem zwrócisz uwagę że jest ono w okolicy 140/90 i wyżej warto udać się do lekarza POZ oraz kardiologa.

Zawał serca (mięśnia sercowego)

Zawał serca to ostry zespół wieńcowy, który jest spowodowany niedostatecznym przepływem krwi przez tętnice wieńcowe - naczynia krwionośne doprowadzające krew do mięśnia sercowego. Badanie EKG i zmiany w jego zapisie wskazują na zawał serca. Objawy zawału mogą być różne, ponieważ różny może być stopień zamknięcia tętnicy wieńcowej oraz jej wielkość. Mała tętnica może nie dawać odczuć i odwrotnie dużej nie da się przeoczyć. Najbardziej charakterystycznym objawem jest silny, stały i przenikający ból w klatce piersiowej. Może być wywołany przez duży wysiłek fizyczny, stres. Opisywany jest jako promieniujący do szyi, lewego ramienia. Mogą towarzyszyć duszność, zimny pot, kołatanie serca, omdlenie. Przyczyną zawału serca najczęściej jest miażdżyca i dodatkowe mechanizmy prowadzące do nagłego zamknięcia światła naczynia i wystąpienie niedokrwienia.

W trosce o Twoje zdrowie,
Poradnia Kardiologiczna ZBM Zdrowie
zapewnia kompleksowy wachlarz usług medycznych:

EKG
Rowerek wysiłkowy
Holter ciśnieniowy
UKG serca
Holter EKG
Nadciśnienie tętnicze
Zawał serca
USG Doppler kończyn
Choroba wieńcowa
USG Doppler tętnic szyjnych
Wady serca
Konsultacja kardiologiczna

Nasi lekarze specjaliści

Zapraszamy Państwa do w pełni wyposażonej Pracowni Kardiologicznej w ZBM ZDROWIE
W ramach badań kardiologicznych można wykonać między innymi:
- badanie EKG (podstawowe, wysiłkowe, Holter),
- echo serca - UKG
- badanie krwi
- RTG, czyli badanie radiologiczne klatki piersiowej, pomagające ocenić stan układu sercowo-naczyniowego.
Wszystkie wykonane badania można skonsultować ze specjalistami w dziedzinie kardiologii.

Przed planowaną wizytą prosimy o wcześniejszą rejestrację telefoniczną.
Poradnia wykonuje świadczenia w ramach ubezpieczeń prywatnych oraz odpłatnie.

ZAREZERWUJ TERMIN WIZYTY

Cennik
Poradni Kardiologicznej

Konsultacja kardiologiczna 200 zł Konsultacja kardiologiczna + UKG serca 300 zł Kontrola do 2 tygodni 100 zł Holter EKG 170 zł > ZOBACZ CAŁY CENNIK

Nasi partnerzy

 • #1
 • #2
 • #3
 • #4
 • #5
 • #6
 • #7
 • #8
 • #9
 • #10
 • #11
 • #12
 • #13
 • #14
Go to top