ZBM ZDROWIE

 Poradnia Neurochirurgiczna ZBM Zdrowie oferuje specjalistyczne konsultacje, diagnostykę i leczenie schorzeń ośrodkowego i obwodowego układu nerwowego oraz struktur otaczających – opon mózgowo-rdzeniowych i naczyń krwionośnych mózgu.


Neurochirurgia zajmuje się chirurgicznym leczeniem i diagnostyką schorzeń ośrodkowego i obwodowego układu nerwowego, zabiegami na rdzeniu kręgowym, mózgu, nerwach obwodowych oraz strukturach otaczających, takich jak opony mózgowo-rdzeniowe i naczynia krwionośne mózgu. Do schorzeń leczonych neurochirurgicznie zalicza się: tętniaki wewnątrzczaszkowe, krwiaki wewnątrzczaszkowe, guzy kręgosłupa i rdzenia kręgowego, złamania kości czaszki, urazy czaszkowo-mózgowe, dyskopatie szyjne i lędźwiowe, uszkodzenie nerwów obwodowych, przepukliny mózgowo-rdzeniowe, nadciśnienie wewnątrzczaszkowe.


Godziny przyjęć
Pon. – Pt. 7:00-18:00
Sob. i Niedz. zamknięte
Adres przychodni
ul. Powstańców Warszawskich 64,
41-902 Bytom

Nowoczesne metody leczenia neurochirurgicznego.

Inwazyjne leczenie neurochirurgiczne stosowane jest w sytuacjach, w których farmakoterapia, rehabilitacja czy inne metody okazują się nieskuteczne. We współczesnej neurochirurgii stosuje się precyzyjne, zaawansowane technologicznie i mało inwazyjne metody leczenia (takie jak m.in. techniki endoskopowe, laserowe, mikrochirurgia), dzięki którym minimalizuje się ryzyko powikłań i przyspiesza się okres rekonwalescencji. Do najczęściej wykonywanych zabiegów należą: discogel (w leczeniu przepuklin kręgosłupa – przezskórna iniekcja preparatu, powodującego regenerację uszkodzonego dysku); discektomia (operacja usunięcia krążka międzykręgowego); discektomia endoskopowa (discektomia z wykorzystaniem endoskopu); mikrodiscektomia (discektomia z wykorzystaniem mikroskopu operacyjnego); blokada okołokorzeniowa (w przebiegu rwy kulszowej – iniekcja środka znieczulającego i sterydu w okolicę otworu międzykręgowego); wertebroplastyka (w przypadku złamań urazowych lub osteoporotycznych – przezskórny zabieg wzmocnia kręgu cementem kostnym). Leczenie operacyjne stosuje się w przypadkach, w których konieczna jest poważniejsza interwencja, np: usuwanie zmian nowotworowych w obrębie kanału kręgowego, operacje dysku szyjnego lub dysku lędźwiowego kręgosłupa, stabilizację kręgów implantem.

Wskazania do wizyty u neurochirurga.

Decyzja o tym, kiedy należy pójść do neurochirurga, może być podjęta samodzielnie, jak również po konsultacji z lekarzem ortopedą, internistą lub neurologiem. Jeśli zastosowana przez lekarzy terapia objawów schorzeń i zaburzeń w funkcjonowaniu układu nerwowego, nie przynosić oczekiwanych rezultatów, warto skorzystać z konsultacji neurochirurga w ZBM Zdrowie. W poradni neurochirurgicznej powinny być diagnozowane objawy takie jak chroniczne bóle głowy, omdlenia, utraty przytomności, zaburzenia widzenia, problemy z pamięcią, słuchem. Jeśli wykluczono typowe schorzenia lub wdrożone leczenie okazuje się nieskuteczne, konieczna jest wizyta u neurochirurga. Do poradni neurochirurgicznej powinni zgłaszać się także pacjenci, u których występują zaburzenia w funkcjonowaniu układu ruchu, takie jak między innymi: bóle kręgosłupa, bóle, drętwienie i mrowienie kończyn, niedowłady lub ograniczenie ruchomości rąk i nóg. Leczenie neurochirurgiczne to skuteczne rozwiązanie wielu przypadłości, będących przyczyną chronicznego bólu.

W trosce o Twoje zdrowie,
Poradnia Neurochirurgiczna ZBM Zdrowie
zapewnia kompleksowy wachlarz usług medycznych:

Konsultacja neurochirurgiczna tętniaków wewnątrzczaszkowych
Konsultacja neurochirurgiczna złamań kości czaszki
Konsultacja neurochirurgiczna uszkodzeń nerwów obwodowych
Konsultacja neurochirurgiczna przepuklin mózgowo-rdzeniowych
Konsultacja neurochirurgiczna guzów kręgosłupa
Konsultacja neurochirurgiczna nadciśnienia wewnątrzczaszkowego
Konsultacja neurochirurgiczna dyskopatii szyjnych
Konsultacja neurochirurgiczna krwiaków wewnątrzczaszkowych
Konsultacja neurochirurgiczna urazów czaszkowo-mózgowych
Konsultacja neurochirurgiczna guzów rdzenia kręgowego
Konsultacja neurochirurgiczna dyskopatii lędźwiowych
Konsultacja neurochirurgiczna złamań kręgosłupa

Nasi lekarze specjaliści

ZAREZERWUJ TERMIN WIZYTY

Cennik
Poradni Neurochirurgicznej

Konsultacja 

> ZOBACZ CAŁY CENNIK

Nasi partnerzy

 • #1
 • #2
 • #3
 • #4
 • #5
 • #6
 • #7
 • #8
 • #9
 • #10
 • #11
 • #12
 • #13
 • #14
Go to top