ZBM ZDROWIE

Poradnia dermatologiczna

Dermatologia to dział medycyny zajmujący się chorobami i zmianami skórnymi. Dermatologia jest ściśle związana z wenerologią i kosmetologią. Dermatolog to lekarz specjalista, który diagnozuje i leczy choroby skóry, włosów, paznokci. Problemy z zakresu dermatologii są widoczne gołym okiem jednak ich podłoże może być pochodzenia zewnętrznegonp., zakażenia, pasożyty, albo pochodzenia wewnętrznego – zmiany hormonalne, nowotwory, alergie, choroby weneryczne. Dermatolog podczas wizyty ogląda niepokojące zmiany, przeprowadza wywiad, wykonuje badanie za pomocą dermatoskopu (specjalistyczna lupa z dodatkowym podświetleniem umożliwiająca dokładniejsze zobaczenie zmiany). Za pomocą dermatoskopii lekarz dermatolog dokładnie bada zmiany barwnikowe potocznie nazywane pieprzykami. W przypadku zmian skórnych powodowanych przez bakterie lub grzyby – lekarz zleca wymazy, badania mikologiczne, badania krwi. W przypadku zmian alergicznych dermatolog skieruje na testy alergiczne lub bezpośrednio do alergologa.
Godziny przyjęć
Pon. – Pt. 7:00-18:00
Sob. i Niedz. zamknięte
Adres przychodni
ul. Powstańców Warszawskich 64,
41-902 Bytom

Trądzik

Trądzik nie jest problemem dotykającym tylko młodzież w okresie dojrzewania. Do lekarzadermatologa często zgłaszają się pacjenci z problemami cery. Zmiany skórne mogą byćpowodowane nieprawidłową pracą gruczołów łojowych, które nadmiernie produkują sebum.Do pobudzenia gruczołów łojowych mogą się przyczyniać nieprawidłowa, dieta, zaburzeniahormonalne, stres. Sebum to idealna pożywka dla bakterii. Warto zadbać o skórę trądzikową,gdyż nieleczony trądzik może prowadzić do powstawania blizn lub przebarwień skóry.Lekarz dermatolog ma cały wachlarz możliwości leczenia zmian skórnych: maści, żele,preparaty robione, antybiotyki oraz instruują na temat prawidłowej pielęgnacji. Osobyzdesperowane mogą w ekstremalny osób próbować pozbyć się problemu skórnego, który wefekcie daje pogorszenie się zmian.

Nowotwory skóry

Najczęsciej występującymi nowotworami skóry są: rak podstawnokomórkowy ikolczystokomórkowy. Wcześnie usunięte są całkowicie wyleczalne. Rzadszymnowotworem jest czerniak – nowotwór złośliwy. Mechanizmem powstawania rakapodstawno- i kolczystokomórkowego jest nadmierny i wadliwy rozrost w odpowiednichkomórek naskórka. Czerniak powstaje w komórkach pigmentowy -w znamionach,
potocznie nazywanych pieprzykami. Głównym czynnikiem pobudzającym do wadliwegopodziału komórek i ich rozrostu jest nadmierna ekspozycja na promieniowanie UV –naturalne światło słoneczne lub sztuczne np. solaria. Czynnikami ryzyka sąuwarunkowania genetyczne, jasna karnacja, wiek powyżej 40rż, immunosupresja.Profilaktyka to oczywiście unikanie promieniowania UV poprzez stosowanieodpowiedniej odzieży wierzchniej i kremów z filtrami. Jeśli występują u nas niepokojąceznamiona skórne lub nigdy nie sprawdzaliśmy znamion warto odwiedzić dermatologaaby ocenił czy posiadamy ryzykowne zmiany skórne.

W trosce o Twoje zdrowie,
Poradnia Dermatologiczna ZBM Zdrowie
zapewnia kompleksowy wachlarz usług medycznych:

Trądzik, trądzik różowaty
Nowotwory 
skóry
Łuszczyca,
bielactwo
Badanie znamion
skórnych
Atopowe zapalenie 
skóry 
Grzybica skóry 
paznokci 
Wszawica świerzb 
łupież
Kurzajki ,brodawki
skórne 
Czerniak
skóry
Kłykciny
kończyste
Uczulenie słoneczne-fotodermatozy
Kiła, 
rzeżączka

Nasi lekarze specjaliśc

ZAREZERWUJ TERMIN WIZYTY

Cennik
Poradni Dermatologicznej

Konsultacja dermatologiczna 180 zł Kolejna konsultacja nazwa z USG 200 zł Pierwsza i kolejna konsultacja nazwa bez USG 150 zł > ZOBACZ CAŁY CENNIK

Nasi partnerzy

 • #1
 • #2
 • #3
 • #4
 • #5
 • #6
 • #7
 • #8
 • #9
 • #10
 • #11
 • #12
 • #13
Go to top