ZBM ZDROWIE

Oferujemy pełny zakres usług krajowego i międzynarodowego transportu medycznego – komfortowo, szybko, sprawnie i bezpiecznie.

ZBM Zdrowie Transport Medyczny wykonuje transport bliski i daleki na zlecenie osób prywatnych, firm ubezpieczeniowych oraz instytucji. Jesteśmy rodzinną firmą, dlatego wartości takie jak empatia, zaufanie, odpowiedzialność, współczucie, opiekuńczość i otwartość są dla nas najważniejsze. Nasza firma od wielu lat zapewnia obsługę medyczną podczas imprez sportowych i masowych. Najnowocześniejsza baza transportowa, profesjonalna opieka medyczna. Szybko, sprawnie zapewniamy przewozy sanitarne pacjentów na terenie miasta, województwa, kraju a także całej Europy. Zapraszamy do stałej współpracy.

Międzynarodowy transport medyczny

Międzynarodowy transport sanitarny to specjalistyczna usługa polegająca na przewożeniu chorego z terenu jednego państwa, na teren innego państwa. Usługa jest realizowana zarówno w przypadku przewożenia do domu chorych, którzy ulegli wypadkom lub zachorowali za granicą, jak i w przypadku chorych wyjeżdżających za granicę na leczenie. Ze względu na różnorodne potrzeby chorego przewóz może przyjmować różne formy i wymagać zabezpieczenia ze strony specjalistycznego sprzętu.
ZBM Zdrowie zapewnia profesjonalny transport chorego na terenie całej Europy. Dysponując odpowiednim sprzętem oraz wyspecjalizowanym zespołem ratowniczo-lekarskim jesteśmy w stanie zapewnić transport z zagranicy chorego w każdym stanie klinicznym. Obsługujemy przejazdy z dowolnych miejsc – jednostek szpitalnych, lotnisk, domów. W trakcie podróży pacjenci są stale monitorowani, a wyniki zapisywane w dokumentacji medycznej podróży. W zależności od stanu pacjenta i zaleceń, międzynarodowy transport sanitarny przebiega w pozycji leżącej lub siedzącej, w razie potrzeby także przy zastosowaniu materaca przeciwodleżynowego. Pojazdy, którymi przewożeni są chorzy są klimatyzowane i przestronne, co zapewnia zespołowi medycznemu możliwość stałej kontroli stanu zdrowia chorego i przeprowadzania niezbędnych zabiegów opiekuńczych.

Transport pacjenta z zagranicy to usługa realizowana indywidualnie

Transport pacjenta z zagranicy to usługa realizowana indywidualnie i uzależniona od stanu zdrowia transportowanego chorego, jego potrzeb medycznych oraz wskazań lekarza prowadzącego. Przed podjęciem pacjenta analizujemy dokumentację medyczną, a w razie potrzeby nawiązujemy bezpośredni kontakt z lekarzem prowadzącym chorego za granicą. Dzięki temu, zawsze jesteśmy wzorowo przygotowani do transportu, również pod względem zaopatrzenia ambulansu w niezbędne leki i aparaturę medyczną. Jako jedna z nielicznych firm podejmujemy się międzynarodowego transportu medycznego pacjentów niestabilnych. Ta trudna i odpowiedzialna usługa wymaga wcześniejszych skrupulatnych konsultacji z lekarzem prowadzącym oraz ustalenia wymaganych w danym stanie klinicznym zabezpieczeń. Zdrowie i bezpieczeństwo pacjenta jest na pierwszym miejscu, dlatego zapewniamy najwyższej klasy standardy.

Płatność uiszczana jest po zrealizowaniu świadczenia. Przed podjęciem chorego wymagana jest zaliczka w wysokości określonej w umowie.
Zabezpieczenie medyczne imprez
Zamawianie transportu (24h)
Zamawianie transportu (24h)
> Formularz zamówienia

Krajowy bliski i daleki transport medyczny

ZBM Zdrowie wykonuje transport medyczny bliski i daleki na zlecenie osób prywatnych, firm ubezpieczeniowych, prywatnych klinik i placówek medycznych oraz instytucji. Usługi świadczymy także dla pacjentów POZ w ramach świadczeń finansowanych ze środków NFZ. Specjalizujemy się przede wszystkim w transporcie dalekim, w ramach którego wykonujemy przewozy powyżej 120 km oraz transport daleki międzynarodowy. Realizujemy przewozy bliskie i dalekie pacjentów:
 • pomiędzy szpitalami i poradniami
 • do domu ze szpitala, do szpitala, do domów opieki społecznej
 • na badania diagnostyczne, zabiegi, konsultacje, dializy
 • na zabiegi rehabilitacyjne
 • osób z uzależnieniami
 • pomiędzy szpitalami i poradniami
 • osób niepełnosprawnych
Świadczymy profesjonalną i kompleksową obsługę, zapewniamy komfort oraz pełne bezpieczeństwo w trakcie transportu a osobom z trudnościami w samodzielnym poruszaniu zniesienie oraz wniesienie za pomocą specjalistycznego sprzętu.
Nad bezpieczeństwem pacjenta podczas transportu czuwają profesjonalne i wysoko wykwalifikowane zespoły medyczne - pełni zaangażowania lekarze i ratownicy medyczni. Nasi doświadczeni kierowcy mogą pochwalić się bardzo dobrą znajomością tras oraz wysoką kulturą jazdy. Naszą bazę transportową stanowią nowoczesne ambulanse, wyposażone w profesjonalny sprzęt medyczny. Trasy przejazdów są monitorowane online przy współudziale systemów kontroli trasy przejazdu GPS.

Transport bliski

O bliskim transporcie chorego mówimy wówczas, gdy odległość „tam i z powrotem”, na jaką realizowany jest transport nie przekracza 120 km łącznie. Transport bliski chorego najczęściej obejmuje transport do innej placówki medycznej, transport ze szpitala do domu lub placówki opieki społecznej.

Transport daleki

Transport daleki chorego to świadczenie realizowane na rzecz chorego w sytuacji, w której pacjent wymaga transportu pomiędzy szpitalami lub poradniami w celach diagnostycznych lub leczenia. Transport daleki chorego obejmuje również transport na leczenie poza granicami kraju oraz powrót chorego do kraju – do domu, do ośrodka opieki społecznej, do szpitala. Transport daleki chorego świadczony jest w ramach podstawowej opieki zdrowotnej oraz jako usługa prywatna. W przypadku transportu dalekiego w POZ świadczenie realizowane jest na zasadach określonych zarządzeniem Prezesa Funduszu i przysługuje świadczeniobiorcom znajdującym się na listach lekarzy POZ w sytuacjach, w których występuje konieczność realizacji przewozu pacjenta na odległość przekraczającą „tam i z powrotem” 120 km łącznie. Z transportu dalekiego POZ można korzystać w sytuacji powrotu pacjenta z nieplanowanego leczenia poza granicami kraju lub sytuacji korzystania ze świadczeń opieki zdrowotnej w kraju.
Transport sanitarny bliski i daleki to świadczenie na rzecz osób stabilnych niewymagających opieki medycznej, w tym ratowniczej, pielęgniarskiej bądź lekarskiej w czasie podróży. Transport sanitarny najczęściej obejmuje przewozy na badania, konsultacje oraz odwozy do domu pacjentów z ograniczeniem ruchomości, których zdrowiu i życiu nie zagraża niebezpieczeństwo. Podobnie jak transport medyczny, transport sanitarny może być realizowany jako transport bliski i daleki.

Transport pacjenta POZ

ZBM Zdrowie świadczy usługi transportu bliskiego i dalekiego w ramach świadczeń finansowanych ze środków publicznych NFZ dla pacjentów, których poradnie przekazały przychodni ZBM Zdrowie Centrum Medyczne swoje deklaracje w ramach transportu medycznego. Na tą chwilę przychodnia ZBM Zdrowie ma pod swoją "opieką" ponad 20 tysięcy deklaracji. Transport pacjentów odbywa się w zależności od stanu klinicznego pacjenta - w pozycji siedzącej, leżącej, za pomocą krzesełka kardiologicznego lub w pełnym zabezpieczeniu ratowniczym. Pacjentom ubiegającym się o prawo do świadczenia transportu z POZ pomagamy w prawidłowym wypełnieniu wniosku o akceptację realizacji transportu sanitarnego. Warto przy tym pamiętać, że to lekarz POZ wskazuje realizatora transportu sanitarnego. Dlatego, jeśli chcą mieć Państwo pewność, że transport daleki chorego zostanie powierzony właśnie przychodni ZBM Zdrowie zachęcamy do skorzystania z usługi prywatnej.

Transport osób niepełnosprawnych

Profesjonalny bliski i daleki transport medyczny osób niepełnosprawnych stanowi ważną pozycję w naszej ofercie. Przewozy wykonujemy na terenie kraju oraz w wariancie międzynarodowym. Współpracujemy z ośrodkami opiekuńczymi, których pensjonariuszy przewozimy do szpitali, ośrodków rehabilitacyjnych oraz innych placówek opiekuńczych. Ze względu na specyfikę przewozów osób niepełnosprawnych zdecydowaną większość transportów realizujemy w wariancie transportu bliskiego. Głównym obszarem naszej działalności jest Śląsk, w tym miasta Katowice, Chorzów, Gliwice, Bytom oraz inne.
Osobom z trudnościami w samodzielnym poruszaniu się, zapewniamy zniesienie i wniesienie za pomocą specjalistycznego sprzętu.Stosujemy najwyższe standardy obsługi pacjenta, co przekłada się na bezpieczeństwo transportu oraz wysoki komfort podróży, niezależnie od stopnia niepełnosprawności pasażera.

Zabezpieczenie medyczne imprez

Zapewniamy opiekę medyczną uczestnikom imprez o charakterze masowym (w myśl rozporządzenia Ministra Zdrowia z dnia 6 lutego 2016) oraz innych imprez, gdzie potrzebna jest obstawa medyczna. Zabezpieczenie medyczne imprezy jest usługą świadczoną na rzecz organizatora eventu, który jest zobligowany obowiązującymi przepisami prawa. W zależności od wielkości wydarzenia usługa jest realizowane przez ZBM Zdrowie w ramach stacjonarnego punktu medycznego oraz mobilnych punktów medycznych, w postaci patroli pieszych oraz zespołów wyjazdowych w standardzie P (2 ratowników medycznych ) a także S (lekarz i 2 ratowników ). Ilość i rodzaj personelu medycznego jest zawsze uzależniona od wielkości wydarzenia i dostosowana do jego charakteru. Nasza obstawa medyczna imprez zapewnia fachową pomoc, krótki czas reakcji oraz przyjazne nastawienie, które pomaga poszkodowanym zachować spokój w trakcie udzielania im niezbędnej pomocy medycznej.

Zgodnie z ustawą „O bezpieczeństwie imprez masowych” (Dz.U.Nr 106 poz. 680 z 1998r z późniejszymi zmianami) organizator każdej imprezy gdzie szacunkowa liczba uczestników wynosi powyżej 1000 osób (dla imprez na wolnym powietrzu) i 300 osób (dla imprez w obiektach zamkniętych) zobowiązany jest zapewnić opiekę medyczną uczestnikom. Szczegóły reguluje rozporządzenie Ministra Zdrowia z dnia 6 lutego 2012 roku w sprawie minimalnych wymagań dotyczących zabezpieczenia pod względem medycznym imprezy masowej.
ZBM Zdrowie to jedna z rekomendowanych firm, realizujących usługi medyczne w zakresie zabezpieczania imprez masowych. Od lat zabezpieczamy medycznie imprezę sportową organizowaną pod szyldem Ośrodka Sportu i Rekreacji w Bytomiu. Posiadamy także doświadczenie w zakresie obsługi innych imprez masowych. Obstawa medyczna imprez ZBM obsługuje imprezy w penerze oraz w obiektach zamkniętych, takie jak: imprezy, zawody i turnieje sportowe; imprezy miejskie; koncerty i imprezy rekreacyjno-rozrywkowe; pikniki rodzinne; targi, festiwale. Tajemnicą naszego sukcesu jako podmiotu świadczącego zabezpieczenie medyczne imprezy jest profesjonalny i doświadczony zespół, bez którego nawet najbardziej nowoczesny sprzęt medyczny byłby bezużyteczny w sytuacji zagrożenia zdrowia i życia uczestników eventu. Nasi pracownicy posiadają odpowiednią wiedzę oraz bogatą praktykę, dzięki którym zachowują czujność oraz zimną krew niezależnie od sytuacji. Dzięki temu zapewniana przez nas obstawa medyczna imprez jest skuteczna, a zarazem dobrze wspominana przez uczestników wydarzenia, którzy mogą się zwrócić do naszych pracowników z każdym problemem natury medycznej, od urazów, po duszności i zasłabnięcia. Na potrzeby pacjentów – także w ramach realizowanego zabezpieczenia imprez – oferujemy profesjonalne usługi transportowe realizowane w ramach prywatnego transportu chorych oraz transportu refundowanego przez NFZ a także transport chorego z zagranicy.

Szolenia z pierwszej pomocy przedmedycznej

Oferta szkoleń, przeprowadzanych przez naszych kwalifikowanych ratowników medycznych, skierowana jest do firm, zakładów pracy, instytucji i placówek edukacyjnych. Nagłe zatrzymanie krążenia to główna przyczyna śmierci w Europie. Zgodnie z ustawą z dnia 8.09.2006 o Państwowym Ratownictwie Medycznym oraz z art. 162 Kodeksu Karnego, udzielanie pomocy człowiekowi w stanie nagłego zagrożenia zdrowia lub życia jest obowiązkiem każdego.
Umiejętność prawidłowego i efektywnego udzielania pierwszej pomocy jest niezwykle ważna – od tego zależy życie i zdrowie poszkodowanego. W ramach naszego szkolenia, część teoretyczna poparta jest ćwiczeniami praktycznymi. Docelowe umiejętności uczestnika po zakończeniu kursu to: realna ocena bezpieczeństwa, ocena stanu poszkodowanego, podjęcie resuscytacji krążeniowo oddechowej (RKO), Podjęcie RKO z użyciem AED, ułożenie poszkodowanego w pozycji bocznej ustalonej, udzielanie pierwszej pomocy w zadławieniach, udzielanie pierwszej pomocy w porażeniach prądem, postępowanie w trakcie ataku drgawek, umiejętność tamowania krwotoku, stabilizacja w urazach kostno-stawowych, umiejętność zabezpieczenie oparzenia, postępowanie z osobą z bólem w klatce piersiowej, z zawałem mięśnia sercowego, rozpoznanie udaru i udzielanie pierwszej pomocy w udarze, udzielanie pierwszej pomocy w zatruciach tlenkiem węgla, postępowanie w odmrożeniach i hipotermii.

Transport covid’owy
krajowy i międzynarodowy

Wykonujemy  transport osób zarażonych SARS-CoV-2, zarówno w zakresie podstawowym jak i specjalistycznym. Transportujemy osoby  dializowane , hospitalizowane czy skierowane do izolacji domowej bądź izolatorium. Posiadamy bogate doświadczenie w tym zakresie, wykonaliśmy już kilka tysięcy tego typu transportów zarówno na terenie naszego kraju jak i za granicą.
Od momentu wybuchu pandemii Transport Medyczny ZBM Zdrowie aktywnie działa w trosce o pomoc w jej zwalczaniu. Podmiot leczniczy ZBM Zdrowie został wpisany na listę Wojewody Śląskiego jako jednostka do zwalczania epidemii COVID-19. Na przestrzeni wielu miesięcy pracy wprowadziliśmy wiele technologicznych i wyposażeniowych rozwiązań w naszych karetkach, które pozwalają na wykonywanie  bardzo bezpiecznych i fachowych transportów osób zakażonych koronawirusem. Nasze karetki wyposażone są w nowoczesny zdalny system nadzoru funkcji życiowych, komorę przeciwzakażeniową , przepływowe lampy bakteriobójcze oraz respiratory inwazyjne i nieinwazyjne z funkcją CPAP.

Testowanie na obecność koronawirusa

Świadczymy również usługę testowania na obecność COVID-19, wykonujemy testy antygenowe, ale również RT-PCR. Do testów dołączamy zaświadczenie lekarskie z możliwością otrzymania go w języku obcym.
Testy realizowane są w specjalnym punkcie wymazowym.

ZAMÓW TRANSPORT MEDYCZNY

formularz online

rodzaj transportu (zaznacz własciwe pole):
SKONTAKTUJEMY SIĘ Z TOBĄ.

Nasi partnerzy

 • #1
 • #2
 • #3
 • #4
 • #5
 • #6
 • #7
 • #8
 • #9
 • #10
 • #11
 • #12
 • #13
Zabezpieczenie medyczne imprez
Zamawianie transportu (24h)
Zamawianie transportu (24h)
> Formularz zamówienia
ZBM Zdrowie Sp. z o.o.
KRS: 939266 Nip: 625-209-16-72
Regon: 276624287
ZOZ 24-00316
Nr umowy z NFZ: 125/210792
Go to top